Sekcja Interregionalna

Sekcja interregionalna Europejskiego Centrum Młodzieży skupia w sobie najważniejsze elementy łączące edukację językową, interkulturową oraz wymiany młodzieży przewidziane dla krajów śródziemnomorskich. To właśnie doświadczenie, pasja i ukierunkowanie pozwalają na realizację najlepszych projektów edukacyjno-językowych.

PROJEKTY EDUKACYJNO-JĘZYKOWE SEKCJI INTERREGIONALNEJ

Przygotowany przez nas program pozwoli naszym uczestnikom skorzystać z tego, co Rzym ma najwspanialsze jednocześnie rozwijając umiejętności językowe poprzez różnego rodzaju zadania terenowe, biorąc udział w zajęciach językowych i rozwiązując zeszyty ćwiczeń specjalnie przygotowane dla każdej szkoły indywidualnie. Każdego dnia stawiamy przed uczestnikami nowe wyzwania językowe, a te ukierunkowane są na mówienie i rozumienie języka potocznego, co jest dodatkowym atutem pomocnym w przełamaniu bariery mówienia.


Toskania, słynąca ze swej sztuki, historii i przepięknych krajobrazów, jest regionem, gdzie przeszłość harmonijnie łączy się z teraźniejszością. Miasta usadowione na stokach wzgórz strzegą okolicy. Wiele z nich otoczonych jest murami wzniesionymi jeszcze przez Etrusków i smukłymi cyprysami. Przygotowany przez nas program pozwoli naszym uczestnikom poznać Toskanię jednocześnie rozwijając umiejętności językowe poprzez różnego rodzaju zadania terenowe, biorąc udział w zajęciach językowych i rozwiązując zeszyty ćwiczeń specjalnie przygotowane indywidualnie dla każdej szkoły


Celem projektu edukacyjno-językowego jest poznanie kultury, historii, architektury i obyczajów mieszkańców Chorwacji, które uczniowie będą zgłębiać dzięki zadaniom edukacyjnym. Uczestnicy projektu za pomocą różnego rodzaju zadań językowych będą też mieli okazję do przełamania bariery językowej i porozumiewania się w języku angielskim z Chorwatami.  Młodzież ma okazję odwiedzić jedną ze szkół i spotkać się z rówieśnikami kraju partnera. Dalmacja jest krainą historyczną w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze położoną na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego i wchodząca w skład Bałkanów.


Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą z Danii, poznanie zwyczajów kraju partnera oraz przełamanie bariery językowej. Młodzież będzie miała za zadanie wykonanie konkretnych zadań polegających na posługiwaniu się językiem obcym, przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami oraz uzyskaniu od nich odpowiedzi na pytania związane z tradycjami, życiem codziennym i historią kraju.


Przepięknej stolicy Francji nie sposób jest pominąć na mapie swoich podróży. Niektórzy twierdzą nawet, że i mieszkanie w Paryżu nie wystarcza, by odkryć wszystkie tutejsze urokliwe miejsca i zakamarki, ale my podejmiemy wyzwanie i pokażemy Paryż z jego wieloma zabytkami, muzeami oraz jako światową stolicę architektury, mody, rozrywki i kultury.


Przygotowany przez nas program pozwoli naszym uczestnikom skorzystać z tego, co Lazurowe Wybrzeże ma najwspanialsze, jednocześnie rozwijając umiejętności językowe w różnego rodzaju zadaniach terenowych, poprzez udział w zajęciach i uzupełnianie zeszytów ćwiczeń specjalnie przygotowanych dla każdej szkoły indywidualnie. Młodzież ma okazję odwiedzić jedną ze szkół i spotkać się z rówieśnikami kraju partnera.


Środkowa część doliny Loary we Francji jest w całości wpisana na listę skarbów UNESCO. Jest to historyczna dolina Francji, na obszarze której znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców doby oświecenia usytuowanych nad Loarą i jej dopływami. To jedno z najwspanialszych miejsc w Europie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dodatkowym atutem są projekty w jednej z najpiękniejszych stolic świta – Paryżu, w którym wizyta na zawsze pozostanie w pamięci uczestników.


Andaluzja to największy hiszpański region pełen gorącego słońca, flamenco, korridy i fiesty. Burzliwa historia, mieszanina kultur i temperamentów, zapisana w społeczeństwie zamieszkującym obszary zawieszone pomiędzy tym co europejskie i tym co od europejskiego odmienne. Tutaj kultura hiszpańska miesza się z arabską. Dzięki zróżnicowanemu terenowi i obfitej roślinności południe Hiszpanii słynie z pięknego krajobrazu.


Na energetyczny początek wakacji w Katalonii, z pasją do poznawania nowych miejsc i ludzi, z nauką w formie gier i ćwiczeń, w kontakcie z młodzieżą z Hiszpanii, to świetna propozycja eksploracji regionu Katalonii i lokalnej kultury. To doskonała okazja na przełamywanie barier komunikacyjnych w języku obcym, w środowisku wielokulturowym.


Chcąc poznać Hiszpanię warto zacząć od Katalonii – można tutaj spróbować doskonałej hiszpańskiej kuchni i zobaczyć pokaz flamenco, a jednocześnie swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Katalonia słynie z pięknych plaż i doskonałych hoteli, ale przede wszystkim z Barcelony – magicznego miasta, w którym tworzył genialny architekt – Antoni Gaudi, dzięki niemu dziś można podziwiać jeden z najcenniejszych na świecie zabytków modernistycznych – Sagradę Familię.


Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą skandynawską, poznanie zwyczajów panujących w odwiedzanych krajach oraz przełamanie bariery językowej. Młodzież będzie miała za zadanie wykonanie konkretnych ćwiczeń polegających na posługiwaniu się językiem obcym, przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami oraz uzyskaniu od nich odpowiedzi na pytania związane z tradycjami, życiem codziennym i historią.


Celem projektu edukacyjno-językowego jest poznanie kultury, historii, architektury i obyczajów mieszkańców Portugalii, które uczniowie będą zgłębiać dzięki zadaniom edukacyjnym podczas spacerów ulicami Porto, Bragi i Guimaraes. Uczestnicy projektu za pomocą różnego rodzaju zadań językowych będą też mieli okazję do przełamania bariery językowej i porozumiewania się w języku angielskim z Portugalczykami.


Głównym celem projektu jest zapoznanie młodzieży polskiej z rówieśnikami ze Szwecji. Uczniowie za pomocą różnego rodzaju zadań językowych będą mieli okazję
do porozumiewania się w języku angielskim z mieszkańcami Sztokholmu. Sztokholm to stolica Szwecji, miasto położone na czternastu wyspach, znajduje się w nim siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej.