Sekcja Niemiecka

Zapraszamy do współpracy przy realizacji projektów edukacyjnych w krajach niemieckojęzycznych. Europejskie Centrum Młodzieży, w jednej ze swoich najstarszych sekcji, pragnie zaoferować kompletny i unikatowy pakiet WYMIANA oraz WYMIANA+, z wielodniowymi hospitacjami w szkole rówieśnika. Projekt KONTAKT pozwoli za to na wymianę międzynarodową z rówieśnikiem niemieckim, szwajcarskim i wieloma innymi- przez internet. Zapraszamy do kliknięcie w menu, aby zapoznać się z naszym katalogiem.

PROJEKTY EDUKACYJNO – JĘZYKOWE SEKCJI NIEMIECKIEJ

Stolica Niemiec to pulsująca życiem aglomeracja, przed upadkiem muru berlińskiego symbol zimnej wojny i podziału Europy na dwa obozy. Obecnie miasto przeżywa swój ponowny rozkwit i jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się punktów na mapie Europy. Berlin oferuje mnóstwo atrakcji dla licznie odwiedzających go osób z zewnątrz, a w szczególności dla młodych ludzi, bowiem włodarzom miasta zależy na modnym i niestandardowym postrzeganiu stolicy Niemiec.


Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą z Niemiec, a przy okazji poznanie zwyczajów regionu Allgäu na pograniczu trzech krajów – Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Młodzież będzie miała za cel wykonanie konkretnych zadań, przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami oraz uzyskanie od nich odpowiedzi na pytania związane z tradycjami, życiem codziennym i historią zarówno samego regionu Allgäu, jak i pozostałych dwóch niemieckojęzycznych krajów – Austrii i Szwajcarii.


Udział w projekcie daje wyśmienitą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i to zarówno jeśli chodzi o język niemiecki  jak również francuski. Zadania językowe różnego stopnia trudności stwarzają szansę interakcji językowej, co stanowi nie lada wyzwanie, ale jednocześnie przynosi bardzo dobry efekt językowy. Dodatkowo wyjazd daje możliwość poznania wyjątkowego obszaru dwóch krajów – Niemiec i Francji. Każde z tych państw różni się pod względem historii, kultury, przyrody a całość stanowi ciekawą i nietypową mozaikę.


Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą z Niemiec, a przy okazji poznanie zwyczajów regionu Eifel na pograniczu trzech krajów – Niemiec, Belgii i Holandii. To doskonała okazja, aby w praktyce poznać różne odmiany języka niemieckiego oraz spróbować przełamać barierę językową w mówieniu.


Udział w projekcie daje wyśmienitą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i to zarówno jeśli chodzi o tzw. „Hochdeutsch” jak również jego szwajcarską odmianę, a więc „schwytzerdütsch”. Zadania językowe różnego stopnia trudności stwarzają szansę interakcji językowej, co stanowi nie lada wyzwanie, ale jednocześnie przynosi bardzo dobry efekt językowy. Dodatkowo wyjazd daje możliwość poznania wyjątkowego obszaru trójkąta trzech krajów – Niemiec, Francji i Szwajcarii.


Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów z Polski do kontaktów i wymiany z młodzieżą z Niemiec, a przy okazji poznanie zwyczajów regionu Eifel na ébarierę językową w mówieniu. Młodzież będzie miała za cel wykonanie konkretnych zadań, przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami oraz uzyskanie od nich odpowiedzi na pytania związane z tradycjami, życiem codziennym i historią dwóch krajów Niemiec i Belgii.


Wiedeń jest stary, Wiedeń jest nowy – i tak różnorodny: od pełnych przepychu budynków z okresu baroku przez „złotą“ secesję aż po współczesną architekturę. Wyjazd do Wiednia przeniesie naszych uczestników w świat luksusu, pięknych kamieniczek i pałaców oraz przepięknej muzyki. To miasto pełne wąskich krętych uliczek, tajemniczych budowli oraz wspaniałych życzliwych ludzi. Wiedeń zachwyci młodzież już pierwszego dnia.


Trasa projektu wiedzie poprzez wyjątkowe krajobrazy najbardziej południowego z austriackich landów, w bliskości granicy z Włochami oraz Słowenią. Austria to zamożny kraj niemieckojęzyczny leżący w centrum Europy, składający się z dziewięciu przepięknych landów. Cała Austria urzeka pięknem krajobrazu, nieskażoną przyrodą i piękną architekturą. Dodatkowo wyjazd daje możliwość poznania wyjątkowego obszaru trójkąta trzech krajów – Austrii, Włoch i Słowenii. Projekt stwarza możliwość poznania 3 różnych kultur, historii i krajobrazów.


Celem projektu edukacyjno-językowego jest poznanie kultury, tradycji, obyczajów Belgii, Holandii i Niemiec. Głównym celem projektu jest poznanie zwyczajów panujących w odwiedzanych krajach oraz przełamanie bariery językowej. Młodzież będzie miała za zadanie wykonanie konkretnych zadań polegających na posługiwaniu się językiem obcym, przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami oraz uzyskaniu od nich odpowiedzi na pytania związane z tradycjami, życiem codziennym i historią odwiedzanych miejsc.


Projekt daje znakomitą okazję do zapoznania się ze szwajcarską odmianą języka niemieckiego, tzw. schwytzer dütsch. Dodatkowo młodzież ma szansę poznania niemieckojęzycznej części Szwajcarii. Trasa projektu wiedzie przez przepiękne miasta i miasteczka, grupa realizuje projekty szkolne m.in. w Engelbergu, Lucernie, Zurychu i Sankt Gallen. Można spróbować przełamać barierę językową w mówieniu.