Zapraszamy wszystkich nauczycieli do uczestnictwa w wakacyjnym projekcie w Kornwalii-Devon-Bristol.

Wakacyjny projekt dla nauczycieli
Kornwalia – Devon – Bristol
sierpień 2019

PROGRAM

DZIEŃ 1 Zbiórka uczestników na lotnisku  o ustalonej godzinie. Przelot do Bristolu.

Projekt w Bristolu – kościół St Mary Redcliffe, nazwany przez Elżbietę I najlepszym, najpiękniejszym i najsławniejszym kościołem parafialnym w Anglii, Bristol Cathedral, miejsce spotkania św. Augustyna z celtyckimi chrześcijanami, Cabot Tower, wzniesiona w 1897 wieża, upamiętniająca odbytą 400 lat wcześniej wyprawę Johna Cabota z Bristolu do Ameryki Północnej, M Shed, niezwykłe muzeum ilustrujące bogatą historię miasta w różnych jej aspektach, którego kolekcję stanowią m.in. znajdujące się na zewnątrz dźwigi i kutry używane w lokalnej stoczni. Fakultatywnie spacer z lokalnym przewodnikiem.. Zakwaterowanie w ośrodku, odpoczynek po podróży. Spotkanie  organizacyjne  – omówienie  programu, obiadokolacja.

DZIEŃ 2 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Projekt w Ilfracombe, malowniczym nadmorskim kurorcie cieszącym się od lat niezmienną popularnością. Fakultatywnie rejs statkiem. Obiadokolacja.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Projekt w Plymouth – Barbican & Sutton Harbour, historyczne serce miasta, wybrukowana kostką, przystań dla jachtów, część miasta skupiająca największą liczbę restauracji i pochodzących nawet z XIV w. budynków, Mayflower Memorial and Steps, schody upamiętniające wyprawę Purytanów do Ameryki, Royal Citadel, pochodząca z XVII w., będąca w posiadaniu Brytyjskiej Marynarki Wojennej, nadal aktywna cytadela, Plymouth City Museum and Art Gallery.  Fakultatywnie National Marine Aquarium. Obiadokolacja.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Możliwość realizacji  fakultetu w Eden Project oraz/lub fakultet w Tintagel Castle. Obiadokolacja.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Projekt w ExeterRougemont Castle, dobrze zachowane ruiny zbudowanego przez Willhelma Zdobywcę zamku, miejsce ostatniego udokumentowanego spalenia czarownic, Royal Albert Memorial Museum, nowoczesne muzeum z eklektyczną kolekcją, w 2012r. zyskało zaszczytne miano ‚Museum of the Year 2012’, Quayside, część miasta, która przez wieki służyła jako port i przystań dla łodzi handlowych, obecnie miejsce pełne restauracji, uroczych kafejek i straganów z lokalnym rękodziełem, Exeter Cathedral, monumentalna średniowieczna katedra z charakterystycznymi normańskimi wieżami i najdłuższym na świecie gotyckim sklepieniem, High Street. Przejazd do Torquay, serca tzw. angielskiej riwiery a zarazem miasta Agaty Christie. Obiadokolacja. DZIEŃ 6 Śniadanie, przygotowanie lunch pakietów. Wykwaterowanie, wyjazd do Bristolu. Przelot do Polski

Szczegóły programu w ofercie. Zachęcamy do lektury

KONTAKT: monika.luszczek@ecm.edu.pl