Projekt wakacyjny w Kornwalii – sierpień 2019

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym w Kornwalii, w terminie wakacyjnym – sierpień 2019

DZIEŃ 1 Zbiórka uczestników o ustalonej godzinie.

DZIEŃ  2  Przeprawa promem lub Eurotunnelem. Projekt w Londynie – Houses of Parliament, siedziba brytyjskiego rządu, Big Ben, bijące serce Londynu, Westminster Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama, Whitehall, ulica, wokół której zgromadzone są budynki rządowe, Downing Street, siedziba premiera Wielkiej Brytanii, House of Guards, miejsca zmiany warty Królewskiej Straży Konnej, St James’s Park, królewski park prowadzącego do Pałacu Buckingham, rezydencji brytyjskich monarchów, Trafalgar Square, zadania językowe w National Gallery, w której zobaczyć można m.in. ‚Słoneczniki’ Van Gogha, China Town, charakterystyczna chińska dzielnica, Piccadilly Circus. Zakwaterowanie w ośrodku, odpoczynek po podróży. Spotkanie  organizacyjne  – omówienie  programu,  rozdanie  zeszytów  edukacyjnych,  wprowadzenie  do  zadań językowych, obiadokolacja.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Projekt w Ilfracombe, malowniczym nadmorskim kurorcie cieszącym się od lat niezmienną popularnością. Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Projekt w Plymouth – Barbican & Sutton Harbour, historyczne serce miasta, wybrukowana kostką, przystań dla jachtów, część miasta skupiąjąca największą liczbę restauracji i pochodzących nawet z XIV w. budynków, Mayflower Memorial and Steps, schody upamiętniające wyprawę Purytanów do Ameryki, Royal Citadel, pochodząca z XVII w., będąca w posiadaniu Brytyjskiej Marynarki Wojennej, nadal aktywna cytadela, Plymouth City Museum and Art Gallery. Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Możliwość realizacji  fakultetu w Eden Project oraz/lub fakultet w Tintagel Castle, lub warsztaty językowe na miejscu.

Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych,

DZIEŃ 6 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Projekt w Exeter – Rougemont Castle, dobrze zachowane ruiny zbudowanego przez Willhelma Zdobywcę zamku, miejsce ostatniego udokumentowanego spalenia czarownic, Royal Albert Memorial Museum, nowoczesne muzeum z eklektyczną kolekcją, w 2012r. zyskało zaszczytne miano ‚Museum of the Year 2012’, Quayside, część miasta, która przez wieki służyła jako port i przystań dla łodzi handlowych, obecnie miejsce pełne restauracji, uroczych kafejek i straganów z lokalnym rękodziełem, Exeter Cathedral, monumentalna średniowieczna katedra z charakterystycznymi normańskimi wieżami i najdłuższym na świecie gotyckim sklepieniem, High Street. Przejazd do Torquay, serca tzw. angielskiej riwiery a zarazem miasta Agaty Christie.

Obiadokolacja. Podsumowanie zadań językowych.

DZIEŃ 7 Śniadanie. Przygotowanie lunch pakietów. Wykwaterowanie, realizacja fakultetu w Londynie – zadania językowe w Science Museum i Natural History Museum, dwóch niezwykle interaktywnych  muzeach,   w   przystępny   sposób   przedstawiających  zagadnienia z  zakresu  historii  naturalnej,  nauki  i  techniki,  Hyde  Park,  jeden  z największych i najpopularniejszych parków na świecie, przejazd London Underground, niezawodnym  londyńskim  metrem,  Speakers’  Corner,  gdzie  od  1872,  zgodnie z konstytucją, każdy może wyrażać swoje myśli bez obaw o konsekwencje, Oxford Street, jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic handlowych na świecie; wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 8 Przyjazd do Polski.

Szczegółówe informacje w załączonym dokumencie. Zachęcamy do lektury

KONTAKT: monika.luszczek@ecm.edu.pl